کد خبر : 22608
تاريخ ثبت خبر : ۲۲ آذر ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱۰:۱۹

در نشست مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی مطرح شد:


فضای مجازی قتلگاه نوجوانان و جوانان/تلگرام واینستاگرام زمین ناپاک

جریان نفوذی داخل کشور است که حیاتش با حیات فضای مجازی و تلگرام گره خورده است. بعضی از افراد می گویند: وقتی مذهبی ها و انقلابیون عقب نشینی کنند، افراد ضد نظام و بی بند و بار همه جا را می گیرند. پس باید مذهبیون همه جا حضور داشته باشند. این درست نیست چون هنگامی که زمین برای دشمن باشد چه ببازیم چه ببریم، در آخر باخته به حساب می آییم. تلگرام و اینستاگرام زمین ناپاک است و وقتی زمین ناپاک باشد، محصول ناچیز است.

به گزارش مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی، بیست و پنجمین نشست از سلسله نشست های مجمع با حضور آقای سید علیرضا آل داوود مسئول فضای مجازی قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر سازمان بسیج، در مسجد حضرت خدیجه پارک بانوان برگزار شد.

کارشناس برنامه گفت: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری،  بزرگترین نگرانی ایشان در فضای مجازی بحث “شبکه ملی اطلاعات” و همچنین اصل تربیتی در حوزه فضای مجازی است. به گونه ای که رهبر انقلاب فضای مجازی را قتلگاه جوانان و نوجوانان دانستند.

چرا دشمن همه ی تحریم ها را در مورد کشور ایران اعمال کرد به جز تحریم اینترنت و شبکه های مجازی؟ چون دشمن می خواهد با استفاده از این ابزار به اهداف خود برسد. دشمن به دنبال گرفتن هویت مستقل از بچه های ما است. گوش به زنگ باشیم. اگر اصول تربیتی اسلامی در حوزه رسانه را یاد نگیریم و منتقل نکنیم فردای قیامت باید پاسخ گو باشیم.

حضرت علی (ع) فرمود: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ای ترک شود، عذاب الهی شما را فرا می گیرد. بنابر این امروز یکی از وظایف انقلابیون، احیای امر به معروف و نهی از منکر ایجابی، عملی و قلبی در مورد فضای مجازی و جامعه است.

خودمان در شبکه های اجتماعی غرق نشویم

ورود هوشمندانه به شبکه های اجتماعی و مجازی خوب است. اما به شرطی که با عادی سازی و تماشای عکس ها و مطالب غیر اخلاقی و مغایر با دین اسلام در شبکه ها، خودمان در این فضا غرق نشویم.

دشمن با نفوذ فردی و جریانی می خواهد با تغییر باورها، آرمان ها، نگاه ها و سبک زندگی به هدف اصلی خود یعنی براندازی نظام برسد. نفوذ فردی را با فرستادن جاسوس و تصمیم سازی در مورد سیاست ها و برنامه های دولت اجرا می کند. و نفوذ جریانی (شبکه سازی در داخل ملت) که خطرناک تر از نفوذ فردی ست را با فضای مجازی عملی می کند.

دشمن با دو هدف کوتاه مدت و میان مدت، هدف بلند مدت (تغییر رفتار برای تغییر نظام جمهوری اسلامی) را  نشانه گرفته است.

هدف کوتاه مدت : اغتشاش و هرج و مرج در کشور

هدف میان مدت: اقتصاد است

و هدف بلند مدت دشمن : براندازی نظام

ابزارهای دشمن: پول و جاذبه های جنسی

آماج: نخبگان، افراد مؤثر، تصمیم گیران و تصمیم سازان

مکمل ها: کارهای حاشیه ای و تخطئه ی کسانی که بر ارزش ها پای می فشارند مانند بسیج است.

دشمن با فراهم کردن دسترسی راحت و آسان و ارتقای شبکه های مجازی (تلگرام و اینستاگرام) برای تمامی سنین و اقشار ملت ایران می خواهد به جزئی ترین اطلاعات دسترسی پیدا کند.

آیا تا به حال به گزینه های برنامه تلگرام خود دقت کرده اید؟ هنگام  نصب از شما مجوز دسترسی به عکس و گالری و …. را می گیرد و بعد اجازه ی نصب می دهد. دشمن با ایجاد قابلیت ها و تنظیمات برنامه تلگرام به اطلاعات همه دسترسی دارد.

طبق پژوهشی که انجام شده خود دشمن (آمریکا و رژیم صهیونستی) که به راحتی امکان دسترسی به نت و فضای مجازی را برای کشور ما ایجاد کرده، در مورد ملت خودشان قوانین محکمی را در جهت جلوگیری از آسیب فضای مجازی برای بچه ها قرار داده است. برای مثال: به بچه ی زیر 14 سال اجازه ی عضویت در فضای مجازی داده نمی شود.

ولی دولت ایران و خود ما چه کردیم؟ آیا نه این است که امروز دست بیشتر افراد با هر سنی گوشی است و دسترسی به نت ارزان و شبانه، کانال های ضد دین با اهانت به ائمه، کانال های غیر اخلاقی و… فراهم؟

برنامه ی داخلی سروش و گپ بله 

جریان نفوذی داخل کشور است که حیاتش با حیات فضای مجازی و تلگرام گره خورده است. بعضی از افراد می گویند وقتی مذهبی ها و انقلابیون عقب نشینی کنند افراد ضد نظام و بی بند و بار همه جا را می گیرند. پس باید مذهبیون همه جا حضور داشته باشند. این درست نیست چون هنگامی که زمین برای دشمن باشد چه ببازیم چه ببریم، در آخر باخته به حساب می آییم. تلگرام و اینستاگرام زمین ناپاک است و وقتی زمین ناپاک باشد، محصول ناچیز است.

متاسفانه 95 درصد مردم ایران از تلگرام استفاده می کنند. ما باید شبکه ی ملی اطلاعات داخلی داشته باشیم تا با دشمن بجنگیم. در حال حاضر برنامه” سروش و گپ بله (با قابلیت های مشابه با برنامه تلگرام) برنامه های داخلی در حال ارتقا هستند. سعی کنید از این برنامه ها استفاده کنید و به دیگران نیز توصیه کنید که از این برنامه ها استفاده کنند.

ده اصل تربیت رسانه ای در خانواده ی اسلامی

با توجه به آنچه که در مورد خطرات و تهدیدهای فضای مجازی گذشت، باید در صحنه فعال باشید. اصول تربیتی اسلامی در حوزه ی رسانه را یاد بگیرید و منتقل کنید.

  1. حاکمیت قانون: قوانینی را برای استفاده از نت و شبکه ها در خانواده اعمال کنید.
  2. مسئولیت پذیری: نسبت به وظایف خود مسئولیت پذیر باشید.
  3. آموزش و آگاه سازی: به فرزندان خود مطابق با سن آن ها آموزش دهید و آن ها را از خطرات آگاه کنید.
  4. الگو سازی: خودتان با رعایت زمان و نحوه ی استفاده درست  از فضای مجازی، کانال ها و … الگوی مناسبی برای فرزندان تان باشید.
  5. مدیریت: به طور غیر مستقیم استفاده ی فرزندان تان از شبکه های مجازی را کنترل کنید.
  6. جایگزین سازی: برنامه های داخلی (سروش، گپ بله) را جایگزین برنامه های دشمن(تلگرام و اینستاگرام و..) بکنید.
  7. همراهی: هنگام استفاده از شبکه های مجازی همراه فرزندان تان باشید.
  8. ایمن سازی: عوامل خطر را شناسایی کنید و بر آن ها نظارت داشته باشید. برای مثال امتناع از خریدن نت شبانه برای خود و فرزندان تان
  9. تدریج و استمرار: موارد بالا را همیشه در نظر داشته باشید.
  10. اقتدار همراه با اعتماد، صمیمیت و مهربانی. با لحن و گفتار نرم و مناسب موارد بالا را عملی کنید.

در این نشست کارشناس برنامه پیشنهاد کرد فیلم پول و پورن تهیه کنید و ببینید (بدون حضور فرزندان).

 

 

 

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *