کد خبر : 22696
تاريخ ثبت خبر : ۲۸ آذر ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱۱:۴۵


دکتر میرلوحی: آمریکا پرچمدار خشونت جنسی علیه زنان / 20درصد زنان آمریکایی در طول زندگی حداقل یکبار مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند!/

دکتر سیدهاشم میرلوحی محقق و پژوهشگر و نویسنده چندین کتاب در موضوع حقوق بشر و آمریکا و دموکراسی آمریکایی با استناد به گزارش روزنامه گاردین در تاریخ نهم ژوئن سال 2015 میلادی گفت: هر روز سه زن در آمریکا توسط افرادی که با آن‌ها رابطه جنسی دارند، به قتل می‌رسند و منابع مختلفی آورده اند که 64 درصد از زنان توسط بستگان یا با کسانی که رابطه جنسی برقرار کرده اند کشته شده اند.

به گزارش مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی، بر اساس گزارش نشریه ی هافینگتون پست  Huffington Post در تاریخ بیست و سوم ماه اکتبر سال 2014 میلادی، هر روزه در آمریکا سه زن توسط کسانی که با آنها رابطه ی جنسی دارند، به قتل می رسند! تعداد کشته شدگان زنان آمریکایی دو برابر کشته شدگان سربازان آمریکایی در بین سال‌های 2001 تا 2012 در افغانستان و عراق (گزارش روزنامه گاردین در تاریخ نهم ژوئن سال 2015 میلادی)

یک محقق و پژوهشگر کشور گفت: طبق آمارهر روز سه زن در آمریکا توسط افرادی که با آن‌ها رابطه جنسی دارند، به قتل می‌رسند و منابع مختلفی آورده اند که 64 درصد از زنان توسط بستگان یا با کسانی که رابطه جنسی برقرار کرده اند کشته شده اند. (گزارش روزنامه گاردین در تاریخ نهم ژوئن سال 2015 میلادی)

 

آمار فجیع خشونت علیه زنان در آمریکا

با توجه به گزارشات و اسناد مکتوب رسانه‌ها به خصوص رسانه‌های کشور آمریکا، خشونت و تعرض جنسی بر علیه زنان در کشور آمریکا نه تنها در حال حاضر موج می‌زند بلکه این اتفاق فجیع ید طولانی در سال‌های بسیار گذشته در این کشور مدعی حقوق بشر دارد و این برای تاریخ یک کشور بزرگی همچون آمریکا یک فاجعه انسانی است که زنان و دختران جوان اسیر هوسرانی و بولهوسی مردانی قرار گرفته اند که در بسیاری از موارد منجر به قتل زنان و دختران جوان شده است. به همین خاطر نشستی با دو تن از محققین و پژوهشگران برتر کشوری، استاد سید هاشم میرلوحی و خانم فرشته روح افزا که سالیان سال در کشور آمریکا سکونت داشته اند به میزبانی پایگاه تحلیلی خبری طنین یاس، در رابطه با خشونت علیه زنان در آمریکا و طرح این سوال (سؤال و یا سئوال) که آیا درکشور ایران چنین خشونت‌هایی علیه زنان به وجود آمده است یا نه برگزار شد.قسمت اول گزارش همراه با صحبت‌های استاد میرلوحی آورده ایم که از نگاهتان می‌گذرد:

مردم تحقیق کنند که در آمریکا علیه زنان چه‌ها گذشته و می‌گذرد !

بسیاری از مردم ایران هنوز نسبت به ماهیت خشونت علیه زنان در ایالت متحده آمریکا شناخت و آگاهی کافی را ندارند و با همین شناخت ناکافی و عدم آگاهی برخی تحلیل‌های یکجانبه همسو با اهداف آمریکا را اظهار می‌کنند که کاملا غلط و نادرست است و بهتر است در مورد وضعیت داخلی آمریکا چه سابق و چه حال حاضر تحقیقات بیشتری از سوی روشنفکران جامعه صورت بگیرد.

داعش­های کراواتی پشت میز مذاکره

تجاوز به زنان یک روش عملیاتی استاندارد است. وقتی به یک زن و یا یک دختری تجاوز می­کردند، بلافاصله و بلادرنگ، گلوی آن زن و یا دختر می­بریدند و او را می­کشتند. به زنها تجاوز می­کنند؛ گوش می­بُرند؛ سر می­بُرند، دست­ها و پاها را می­بُرند؛ بدن­ها را منفجر می­کنند. بخشی از مطالب ذکر شده، صحبت‌های جان کری در سال 1971 یعنی هشت سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در حضور نمایندگان کنگره آمریکا بوده است. مادامی که جنایتکاران آمریکا، یونیفرم های آمریکایی را به تن دارند، و یک چنین جنایاتی را مرتکب می شود، سردمداران آمریکا با افتخار این فجایع قبیح را قهرمانانه (heroic) می‌شمارند و آن جنایتکاران مدال بابت آن دریافت می‌کنند؛ همان­گونه که سرنگون ساختن هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی را یک عملیات قهرمانانه خواندند و به سرکرده ی آن ناو مدال دادند و جشن گرفتند و شادی کردند؛ در حالی که 90 نفر از مسافران بیگاه ـ حتی زنان و کودکان ـ را کشتند، و دقیقاً از این جنایت خود آگاه بودند. وقتی امروزه مذاکراتی تحت عنوان برجام مطرح می‌شود، و آن طرف میز جان کری‌هایی نشسته اند در حقیقت آنها داعش‌های کراواتی هستند؛ مسئولین خوب است که بدانند که با چه کسانی مذاکره می‌کنند و هدف آن‌ها از این نشست‌ها با این پیشینه سوء چیست. آمریکا در صدد بوده و هست که آن بلایی را که بر سر سرخپوستان آمریکایی آورده است، بر سر مردم ایران و … نیز بیاورد! بنده هیچ شکی در این موضوع ندارم! جمهوری اسلامی ایران تا کی باید گول داعش های کراواتی را بخورد؟ آیا چیزهایی را که مصدق تجربه کرد، دوباره باید تجربه شود؟ البته خداوند به مردم این مرز و بوم رحم کرد، و 25 سال پس از کودتای 28 مرداد، مزدور آمریکا سرنگون شد، والاّ می رفت که برای قرن­های آینده، آمریکا و اربابان آنها، یعنی جهودان صهیونیست و اسرائیل در این کشور جولان دهند، تا بر اساس طرح خود، سریعتر به آن حکومت جهانی خود برسند.

هر ساله، پلیس آمریکا، 1000 نفر از مردم آمریکا را می کشد. با رجوع به آمار منتشره، در حدود 5 درصد از آنان، زنان می باشند. یعنی در حدود 5 درصد از افرادی که در سال توسط پلیس آمریکا (در کوچه و خیابان) کشته می شوند، زنان می باشند.

روزنامه واشنگتن (پست) درباره پلیس‌های کشنده (Fatal force) آمریکا می‌نویسد: هر ساله حدود هزار نفر از مردم آمریکا در کوچه و خیابان‌ها توسط پلیس کشته می‌شوند که پنج درصد آن‌ها را زنان تشکیل می‌دهند.

تعداد کشته شدگان زنان در امریکا دو برابر سربازان آمریکایی در جنگ‌ها است

بین سال‌های 2001 تا 2012 میلادی تعداد کشته شدگان سربازان آمریکایی چیزی حدود شش هزار 488 فرد در عراق و افغانستان بوده است و این در حالی است که در همین مدت تعداد کشته شدگان زنان در آمریکا دو برابر این آمار یعنی یازده هزار و 766 زن بوده است (گزارش روزنامه گاردین در تاریخ نهم ژوئن سال 2015 میلادی) که 64 درصد از آنان توسط اعضای خانواده و یا کسی کشته شده اند که با آنان رابطه ی جنسی داشته اند). جرج بوش (پدر) رئیس جمهور سابق آمریکا خطاب به منتقدان و خانواده‌های سربازان اعلام داشت که بچه‌های شما که در بیابان های کویت و عراق که با ارتش عراق می جنگند، بیشتر در امان هستند و امنیت دارند تا در آمریکا و این نشان دهنده آن است که در کشور آمریکا امنیت حاکم نیست.

قربانی شدن زن‌های زیر چهل سال در سال‌های 2003 تا 2014 در آمریکا

در یک نشریه ای (نشریه ی اتلانتیک در تاریخ بیستم جولای 2017) منتشر شده است که از سال 2003 تا 2014 میلادی در هیجده ایالت آمریکا، حدود 10 هزار و هیجده نفر از زنان توسط مردم (مردان) این کشور به قتل رسیده اند و 55 درصد از این زنان توسط کسانی به قتل رسیده اند که به نوعی با آن‌ها رابطه جنسی برقرار کرده اند (داشته اند) که متاسفانه پانزده درصد از زنان کشته شده باردار بوده اند و بیشتر این قربانیان سن زیر چهل سال را دارا بوده اند.

مردم آگاه تر باشند/ خطر در کمین است

مسئولین و زنان کشور ما باید بسیار آگاه باشند که دشمن درصدد آن است که چنین خشونت‌هایی علیه زنان که در آمریکا و غرب اتفاق افتاده است را به داخل بطن جامعه ما تسری دهند و این خطر باید توسط صدا و سیما و دیگر سازمان های فرهنگی و غیره برای مردم تبیین شود.

20 درصد از زنان آمریکا حداقل یکبار در طول زندگی به آن‌ها تجاوز جنسی شده است

طبق آمارهر روز سه زن در آمریکا توسط افرادی که با آن‌ها رابطه جنسی دارند به قتل می‌رسند و منابع مختلفی آورده اند که 64 درصد از زنان توسط بستگان یا با کسانی که رابطه جنسی برقرار کرده اند کشته شده اند و تاسف بار تر آنکه 20 درصد از زنان آمریکا حداقل یکبار در طول زندگی به آن‌ها تجاوز جنسی شده است.

آزار و اذیت جنسی علیه زنان در آمریکا خلاف حقوق بشر است

در سال 2006 تعداد  232 هزار و 960 زن در آمریکا مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته اند و این اعداد و ارقام همگی با مدارک موجود حقیقت دارد و این درحالی است که آمریکایی‌ها مدعی هستند که در کشور ایران حقوق بشر علیه زنان رعایت نمی‌شود و این یک ادعای مسخره و واهی توسط این افراد است.

دانشجویان دختر در دانشگاه‌های آمریکا امنیت ندارند

حدود 9/20 درصد دانش آموزان دختر دبیرستانی توسط دانش آموزان پسر از لحاظ فیزیکی و یا جنسی مورد تعرض قرار گرفته اند. همین وضعیت در دانشگاه های آمریکاست. دانشگاه‌های آمریکا که باید محیط علمی و فرهیختگی را فراهم آورد متاسفانه تعداد قابل توجهی از دانشجویان زن و دختر و حتی اساتید زن امنیت ندارند و هر آن ممکن است در معرض تجاوز و آزار و اذیت جنسی قرار گیرند که گاها با محافظ در داخل محیط دانشگاه تا بیرون از آن تردد می‌کنند.

از هر چهار زن یک زن توسط طرف مقابلش در طول مدت رابطه جنسی کتک شدید خورده است

نه تنها تجاوز و آزار و اذیت جنسی دختران و زنان در آمریکا وجود دارد بلکه متاسفانه کتک زدن زنان هم توسط همسران و هم کسانی که با آن‌ها رابطه جنسی برقرار شده است موج می‌زند. از هر چهار زن یک زن توسط طرف مقابلش کتک شدید خورده است و آمار فجیع تر آنکه تعداد چهار میلیون و 774 هزار زن بواسطه رابطه جنسی (توسط کسی که با او رابطه ی جنسی داشته اند) کتک خورده اند که منجر به معلولیت جسمی شده اند.

آمریکا پرچمدار خشونت جنسی علیه زنان

از 77 کشوری که به سازمان ملل گزارش شده است کشورهای سوئد، انگلیس، استرالیا و باتسوانا بیشترین میزان از لحاظ جنایت جنسی علیه زنان را داشته اند و این در حالی که کشور آمریکا در خشونت جنسی علیه زنان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

ادامه دارد /

برچسب‌ها, , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *